Monday, 19 November 2012 20:15

Eρυθρός Αστέρας - παρτιζάν 3-2

Written by

Μεγάλη νίκη για τον Αστέρα στο Μαρακανά απέναντι στην μισητή αντίπαλο παρτιζάν.
Ο τρόπος που ήρθε η νίκη την κάνει ακόμα μεγαλύτερη καθώς βρέθηκε 2 φορές πίσω στο σκορ.

Ο Κασάλιτσα στο 14' έκανε το 1-1 αλλά το ημίχρονο τον βρήκε να χάνει με 1-2.Στην επανάληψη μπήκε δυνατά για την ανατροπή και τα κατάφερε ισοφαρίζοντας με τον Μιλιβόγεβιτς στο 49’,ενώ στο 74' ο Μουντρίνσκι έκανε το τελικό 3-2.
Ο Αστέρας είναι 2 βαθμούς πίσω από την παρτιζάν και περιμένει στραβοπάτημα της για να περάσει στην κορυφή.

Στα της κερκίδας οι Delije έβαλαν φωτιά στο πέταλο με τα αμέτρητα καπνογόνα και τα βεγγαλικά που άναψαν με την έναρξη του αγώνα.
Υπήρχαν 2 μεγάλα πανό που έλεγαν στους παίχτες του Αστέρα : Ξέρετε πως είναι να είστε πραγματικοί πρωταθλητές; Μπείτε στο γήπεδο και κερδίστε.
Παρότι ο Αστέρας βρέθηκε 2 φορές πίσω στο σκόρ δεν πτοήθηκαν και συνέχισαν να τραγουδάνε για αυτόν και έδωσαν την ώθηση που χρειάζοταν οι παίχτες για την ανατροπή.
Αξίζει να δείτε στο βίντεο του 2ου ημιχρόνου στο 8.05 τον πανίκο που γινέται στο 3ο γκόλ του Αστέρα.

Όπως θα δείτε και από τα πανό αρκετός κόσμος απο τη Θύρα 7 έκανε το ταξίδι για να παρακολουθήσει το παιχνίδι και να συμπαρασταθεί στους Delije.

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Γιάνκοβιτς): Μπαϊκοβιτς, Μίκιτς, Σπάιτς, Γιοβάνοβιτς, Μλαντένοβιτς, Μιγιαϊλοβιτς, Μιλιβόγεβιτς, Μίλιγιας (84’ Ντιμιτρίγεβιτς), Λάζοβιτς (68’ Μιλούνοβιτς), Κασάλιτσα, Μουντρίνσκι.

Περισσότερες φωτογραφίες του ντέρμπυ θα βρείτε εδώ.