Σάββατο, 20 Οκτωβρίου 2012 21:27

εφές - Ολυμπιακός 98-72

Written by

Όταν είσαι τόσο κακός αμυντικά και τόσο άστοχος φυσιολογικά έρχεται η ήττα, δυστυχώς με μεγάλη διαφορά.

Καλύτερος παίκτης ήταν ο Κάιλ Χάινς, ενώ οι υπόλοιποι κινήθηκαν στην μετριότητα.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας δήλωσε:  Πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια στην Εφές για το εκπληκτικό παιχνίδι της.  Εμείς δεν υπήρχαμε στο πρώτο δεκάλεπτο. Το σκορ ήταν 30-13 έχοντας κάνει εννέα λάθη χωρίς πίεση. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στην Εφές να τρέξει και να αποκτήσει αυτοπεποίθηση. Εμείς δεν κάναμε ούτε φάουλ στο πρώτο δεκάλεπτο. Όποια αντίδραση είχαμε μετά ήταν στην ουσία χωρίς νόημα.

Πρέπει να χρησιμοποιήσουμε αυτό το παιχνίδι ως μεγάλο μάθημα. Θα πρέπει να επαναρχίσουμε και να δούμε το ρόλο που έχει ο καθένας στην ομάδα.
Πιστευώ ότι οι παίκτες μου είναι εγωιστές, με την καλή έννοια, και τη Δευτέρα για το παιχνίδι του ελληνικού πρωταθλήματος θα έχουμε εντελώς διαφορετική εικόνα. Δεν είναι πρόβλημα για μας ότι παίζουμε απέναντι στον πόα. Το πρόβλημα είναι η αντίδρασή μας στο πρώτο δεκάλεπτο.

Τα δεκάλεπτα: 30-13, 54-32, 74-57, 98-72

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χάινς 13(9ρ), Λο 4, Άντιτς 5(0/4τρ), Σπανούλης 14(2), Περπέρογλου 10(2), Ντόρσεϊ 3, Σλούκας  5, Μαυροειδής, Γκετσεβίτσιους, Πρίντεζης 7(1), Παπανικολάου 5(1), Μάντζαρης 6(2).