Σάββατο, 15 Δεκεμβρίου 2012 23:22

πανιώνιος - Ολυμπιακός 1-2

Written by

Πρώτος και αήττητος τελείωσε ο Ολυμπιακός τον 1ο γύρο του πρωταθλήματος μετά την νίκη επί του πανιωνίου.

Στο 1ο ημίχρονο εμφανίστηκε ο κακός και νωθρός Ολυμπιακός του ΟΑΚΑ με αποτέλεσμα ο πανιώνιος να προηγηθεί και να ισοφαρίσουμε μετά από ένα αστείο αυτογκόλ του Σπυρόπουλου.
Η είσοδος στο 2ο ημίχρονο του Μήτρογλου μας έκανε πιο επιθετικούς (είχε 3 δοκάρια και έβγαλε την ασίστ στον Τζιμπούρ), πήραμε την κατοχή της μπάλας και πιέσαμε για το 1-2 που ήρθε στο 82' από τον Τζιμπούρ.

Υγ : Καλό πράγμα ο σεβασμός αλλά τα γκόλ τα πανηγυρίζουμε εκτός αν είναι αγγαρεία και αυτό πλέον..

Υγ2 : Ούτε στην Νέα Σμύρνη δεν μπορούμε να δούμε τον Θρύλο..

Ο Λεονάρντο Ζαρντίμ δήλωσε :  Σήμερα δεν μπήκαμε καλά στο παιχνίδι, έπρεπε να κάνουμε πάρα πολλές φάσεις για να καταφέρουμε να βάλουμε δύο γκολ. Πιστεύω πως η νίκη με 1-2 είναι ένα δίκαιο αποτέλεσμα, γιατί ο αντίπαλός μας περιορίστηκε περισσότερο στο ματς στο να αμύνεται.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κάρολ, Μανιάτης, Χολέβας, Μανωλάς, Κοντρέρας, Μοδέστο, Γκρέκο (46’ Μήτρογλου), Ιμπαγάσα, Αμπντούν (94΄ Παπάζογλου), Μασάντο (66’ Φουστέρ), Τζιμπούρ.