Πέμπτη, 14 Φεβρουαρίου 2019 23:20

Ολυμπιακός-Ντινάμο Κιέβου 2-2

Written by

Ο Ολυμπιακός δέχτηκε την ισοφάριση στο 89' αλλά έδειξε ότι αν εμφανιστεί σοβαρός στο γήπεδο (και όχι όπως στο β ημίχρονο) μπορεί να πάρει την πρόκριση στο Κίεβο.

Ο Πέδρο Μαρτίνς δήλωσε: "Είναι ξεκάθαρο ότι στο δεύτερο ημίχρονο, ίσως υποσυνείδητα μείναμε πίσω, γιατί έπρεπε να υπερασπιστούμε το γκολ, ενώ θα έπρεπε να είμαστε πιο πιεστικοί. Δεν ήμασταν όπως έπρεπε. Στο πρώτο μέρος ξεκινήσαμε καλά, ήμασταν αποτελεσματικοί, κερδίσαμε πολλές μπαλιές για να δημιουργήσουμε τις προϋποθέσεις για κάποιο γκολ και σημειώσαμε δύο τέρματα. Στο δεύτερο μέρος κλειστήκαμε πίσω και αυτό έχει να κάνει με το υποσυνείδητο στη σκέψη μας. Δεν έπρεπε να το κάνουμε. Ήταν μεγάλο λάθος. Μπορούσαμε το 3-1 με την ευκαιρία του Ποντένσε. Αυτό είναι το αποτέλεσμα, έτσι πρέπει να συνεχίσουμε και πιστεύω ότι σε αυτή τη φάση των διοργανώσεων, τα πράγματα κρίνονται σε δύο 90λεπτα. Έχουμε λοιπόν πιθανότητες να περάσουμε".

Γκολ: 10' Χάσαν, 40' Ζιλ Ντίας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Μεριά, Σισέ, Βούκοβιτς, Τσιμίκας, Γκιλιέρμε, Καμαρά, Ποντένσε (81' Χριστοδουλόπουλος), Ζιλ Ντίας (86' Μασούρας), Φορτούνης (69' Νάτχο), Χάσαν.