Πέμπτη, 08 Αυγούστου 2019 13:47

Μπασακσεχίρ - Ολυμπιακός 0-1

Written by

Μεγάλο διπλό για τον Ολυμπιακό στην Κωνσταντινούπολη με σκόρερ τον Μασούρα στο 53' και ήρωα τον Ζοζέ Σα στις καθυστερήσεις αφού απέκρουσε πέναλτι και κράτησε το τελικό 1-0.

Στο γήπεδο βρέθηκαν περίπου 100 οπαδοί του Θρύλου που έκαναν αισθητή την παρουσία τους και στο τέλος πανηγύρισαν το διπλό με τους παίχτες.

ΥΓ: ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ, ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΑΘΗΝΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ!

Ο Πέδρο Μαρτίνς δήλωσε: "Σε γενικές γραμμές είναι ότι παρόλο που μπήκαμε με έντονη προσωπικότητα τα πρώτα 10-15 λεπτά, είχαμε την κατοχή και καταφέραμε να δυσκολέψουμε τον αντίπαλο. Δείξαμε εξυπνάδα. Αλλά μετά χάσαμε τον έλεγχο και έτσι τελειώσαμε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος μπήκαμε πολύ δυνατά και στη συνέχεια πετύχαμε το γκολ. Τα τελευταία 10 λεπτά του αγώνα παρότι είχαμε ξανά την κατοχή της μπάλας, έπρεπε να δείξουμε καλύτερη εικόνα δεν το κάναμε. Εκεί έγιναν πολλά ατομικά λάθη, χάσαμε τη συνοχή μας και τη σταθερότητα στην απόδοσή μας. Θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στο δεύτερο παιχνίδι, χρειαζόμαστε τον κόσμο μας δίπλα μας και να είμαστε συγκεντρωμένοι. Πρέπει να είμαστε πολύ καλύτεροι σε σχέση με το σημερινό ματς."

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μαρτίνς): Σα, Ελαμπντελαουί, Μεριά, Σεμέντο, Τσιμίκα, Μπουχαλάκη, Γκιλιέρμε, Ποντένσε, Βαλμπουενά (73' Καμαρά), Γιώργος Μασούρας (83' Μπρούνο), Γκερέρο (88' Ελ Αραμπί).