Κυριακή, 16 Φεβρουαρίου 2020 14:52

Ολυμπιακός - πανιώνιος 4-0

Written by

Ο Θρύλος διέλυσε με 4-0 τον πανιώνιο παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο 1ο ημίχρονο και πλέον περιμένουμε με ανυπομονησία τα 2 παιχνίδια με την Άρσεναλ και το ντέρμπι με τους βου στην Τουμπα!

Σκόρερ: 4’ Χασάν, 6’ Ελ Αραμπί, 9’ Φορτούνης, 24’ Ελ Αραμπί

Ο Πέδρο Μαρτίνς δήλωσε: «Η αλήθεια είναι ότι ήμασταν πολύ αποτελεσματικοί και εκμεταλλευτήκαμε τις ευκαιρίες στα πρώτα 9 λεπτά. Έπρεπε να διαχειριστούμε το παιχνίδι και να συγκεντρωθούμε και να μην αφήσουμε το μυαλό μας να τρέξει στην Πέμπτη και στο ματς με την Άρσεναλ. Αυτό συνέβη όμως στο δεύτερο ημίχρονο. Κάποιοι από τους παίκτες θεωρούσαν ότι το ματς είχε τελειώσει και σκέφτονταν την Άρσεναλ. Στο δεύτερο μέρος δεν ήμασταν τόσο αποτελεσματικοί γιατί ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου έκανε κάποιες καλές επεμβάσεις. Όταν μπαίνουν τόσο γρήγορα τα γκολ, κάποια στιγμή μπορεί να χαθεί η συγκέντρωση, γιατί οι παίκτες θεωρούσαν ότι το ματς είχε τελειώσει. Αυτό όμως είναι απόλυτα φυσιολογικό. Τώρα θα επικεντρωθούμε στο επόμενο ματς».

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Ραντζέλοβιτς, Σισέ, Μπα, Γκασπάρ, Μπουχαλάκης, Μαντί Καμαρά (62’ Καφού), Φορτούνης, Βαλμπουενά (46’ Παπαδόπουλος), Χασάν, Ελ Αραμπί (56’ Χριστοδουλόπουλος).