Saturday, 13 February 2016 23:07

κλάψα - Ολυμπιακός 1-0

Written by

Στο 1ο ημίχρονο η κλάψα δεν έκανε ούτε 1 ευκαιρία, στο 2ο ημίχρονο ο διαιτητής Καλογερόπουλος για να κάνει το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον αποφάσισε να μας αφήσει με 9 παίχτες και να δώσει ένα πέναλτι για γέλια.

Οι παίχτες της κλάψας όταν έμειναν με 10 παίχτες αντέδρασαν με την προσφιλή τους συνήθεια, έπεφταν κάτω για να κάνουν καθυστερήσεις. Μετά από όλη αυτή την χαρούμενη ατμόσφαιρα κάναμε την 1η ήττα της χρονιάς.

Υγ: Το παιχνίδι της Πέμπτης είναι πιο σημαντικό.

Ο Μάρκο Σίλβα δήλωσε: "Είναι πάρα πολύ δύσκολο να κερδίσεις τον Ολυμπιακό. Αυτό έγινε σήμερα, είδατε πώς συνέβη. Για εμάς δεν έγινε και τίποτα, σε 2-3 εβδομάδες θα είμαστε πρωταθλητές. Συγχαρητήρια στους παίκτες της ΑΕΚ, συγχαρητήρια και στους δικούς μας."

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρομπέρτο, Ελαεμπντελαουί, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Κασάμι, Μιλιβόγεβιτς, Πάρντο (33 Σεμπά), Φορτούνης (49' Ντα Κόστα), Ντουρμάζ (80 Ντομίνγκεζ), Ιντέγε.